Białka Tatrzańska to góralska malownicza okolica podhalańska położona nad rzeką Białka, która jest najczystszą i najpiękniejszą z tatrzańskich rzek. Nazwa wioski pochodzi od nazwy rzeki Białka, która wywodzi się od białej pieniącej  wody z pięknymi  białymi kamieniami zwanymi otoczkami.

Tradycja utrzymuje, że Białka była ojczyzną tatrzańskich zbójników. Droga Królewska istniejąca do dziś jest jedną z najpiękniejszych szlaków turystycznych z pięknymi widokami na Tatry i okolice związaną z ciekawą Legendą regionalna. Okolica jest bardzo popularnym ośrodkiem wypoczynkowym zarówno latem jak i zimą. Latem przyciąga czyste powietrze, rzeka oraz las obfitujący w grzyby, maliny i borówki. Zimą długie stoki narciarskie miłośników białego szaleństwa.

W Białce dobrze rozwinięta jest baza narciarska oferująca kilkanaście wyciągów w większości oświetlonych i przygotowanych ratrakiem, a niektóre z nich posiadają sztuczne zaśnieżanie wydłużając jazdę na nartach jeszcze o wiele dni.
Położona jest w odległości 15 km od Nowego Targu i 20 km od Zakopanego.

Orientacyjny program dnia:
•    8:00-8;40 ćwiczenia oddechowe/relaksacja, medytacja
•    8:40 herbata, kawa jogiczna , owsianka, owoce
•    9:00 10:30   joga średniozaawansowana
•    10:30-12:00  joga początkująca
•    12:00 obiad
•    17:00-19:00 joga dla wszystkich
•    19:00 kolacja
•    20:30, Sexi Dance, współczesny lub Body Art – 2x, W CENIE WYJAZDU!!!
•    OSOBY PRAKTYKUJĄCE WCZEŚNIEJ MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ W DOWOLNEJ ILOŚCI ZAJĘĆ

Dom wypoczynkowy PODHALANKA zagwarantuje Państwu wypoczynek z pięknymi widokami na góry Polsko-Słowackie. Białka Tatrzańska otoczona jest okolicznymi wzgórzami:
od południowego-zachodu Wierchami Bukowińskimi,od zachodu Kaniówka /725m/ i Kotelnicą /917m/,od wschodu masywem Czarnej Góry /902m/,południowa strona wsi otwiera się w szeroką dolinę ku Tatrom Bielskim, sprawiając że w Białce Tatrzańskiej występuje wysokie nasłonecznienie łagodzący ostry górski klimat.
Stylowy Ośrodek wypoczynkowy PODHALANKA w architekturze naszego regionu podhalańskiego, zlokalizowana jest w centrum stoków narciarskich Białki Tatrzańskiej.

W obiekcie znajdują się :
ilość pokoi 24
miejsc 60
przytulne pokoje z łazienkami : jedno- dwu- trzy -cztero- osobowe , studio; dwa pokoje ze wspólną łazienką
Wyposażenie:
pokoje nowoczesne, TV Sat ,  
internet Wi-Fi,
kuchnia regionalna,
przytulna karczma przeznaczona jest do organizowania imprez :
okolicznościowych, integracyjnych , sylwestrowych z góralską nutą oraz grillowanie przy kominku w miłej atmosferze towarzyskiej.

 

 

 

 

 

 

 

*Joga wg. Iyengara- usprawnia ciało, wycisza umysł, przynosi ulgę w bólach pleców, poprawia sylwetkę... O korzyściach płynących z praktyki jogi można pisać długo-najlepiej je poczuć "na własnej skórze". -Osoby początkujące nauczą się od podstaw jak pracować ze swoim ciałem i oddechem w asanach (pozycjach jogi) . Osoby już ćwiczące będą miały okazję do doskonalenia.

 

*FLYING JOGA – na podstawie zajęć Acroyoga . Połączymy  jogę,  masaż tajski  i akrobatykę. Te trzy filary tworzą praktykę opartą na zaufaniu, bliskości  i zabawie.
Na jednorazowych zajęciach  połączymy: te trzy elementy. Blok tematyczny będzie zawierał: sekwencje asan, rozgrzewkę, budowanie zaufania, jogę w parach, podstawy akrobatyki w parach, asystowanie-asekurację oraz elementy tajskiego masażu. Nie potrzeba mieć doświadczenie.

Yin yoga - narodziła się w latach 70 tych XX wieku w Stanach zjednoczonych . Twórcą metody jest Paulie Zink nauczyciel jogi i mistrz sztuk walki . Pierwotnie była nazwana taoistyczną jogą gdyż inspiracje czerpał ze starożytnej medycyny chińskiej (tao yin) i Kung Fu.Yin yoga ma na celu zwiększenie zakresu ruchu w stawach. W odróżnieniu od Yang yogi –mięśniowej np. Astanga yoga, vinyasa czy iyengar yoga w praktyce yin yogi staramy się zminimalizować pracę mięśni , żeby dotrzeć do tkanki łącznej –głównie powięzi.   
ASTANGA YOGA – dynamiczna forma jogi –ze ściśle określoną sekwencją połączoną z oddechem Ujjaii
VINYASA YOGA – asany ułożone przez nauczyciela w sekwencje tak, że cała sesja tworzy płynną całość.

 
Taniec współczesny sexy dance - Taniec ma dobroczynny wpływ na nasz układ kostny. Kiedy się ruszamy, sprawiamy, że nasze stawy stają się bardziej "naoliwione", co zapobiega schorzeniom reumatycznym. Poza tym wzmacniamy kręgosłup i naturalnie pogłębiamy nasz oddech. Organizm pobiera więcej tlenu i szybciej się oczyszcza. Taniec pomaga również rozładować stres i wyrażać emocje, a to wszystko ma ogromny wpływ na nasze ciało. Taniec ten łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.

 Zajęcia sexy dance pozwalają odkryć sexapeal, wydobyć kobiecość i pokochać swoje ciało. Podczas treningu uczysz się poruszać uwodzicielsko, nabywasz pewności siebie. Sexy dance to dobry sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, wymodelowanie sylwetki i sprawienie niespodzianki mężowi czy chłopakowi.

Taniec współczesny – taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech,swingi itp. W latach 70. XX wieku za sprawą Piny Bausch powstał teatr tańca, opierający się o technikę tańca współczesnego.

BodyArt to trening funkcjonalny łączący jogę, pilates, taniec oraz ćwiczenia stosowane w rehabilitacji. Autor programu, Robert Steinbacher, połączył w nim swoje dosyć nietypowe doświadczenie z zakresu gimnastyki, tańca i choreografii oraz… terapii dzieci z porażeniem mózgowym. W efekcie BodyArt jest treningiem dosyć męczącym dla mięśni, wydajnym, ale jednocześnie bezpiecznym dla stawów i superodprężającym

Prowadzące;
Katarzyna Kałamajska - absolwentka warszawskiej AWF, dyplomowany nauczyciel jogi wg. Metody BKS Iyengara stopnia Junior II, absolwentka studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie,  uczestniczka licznych warsztatów z wybitnymi nauczycielami z kraju i świata. W 2007 roku odbyła kurs jogi u samego Mistrza w Instytucie BKS Iyengara w Punie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością; aerobik,. Szkoleniowiec Thera Band - instruktor sweesball, aerostep, tubing, zdrowy kręgosłup, redondo ball. Instruktor pływania, lekkiej atletyki, gimnastyki. Fascynatka form zdrowotnych, biomechaniki ruchu ciała i pracy aparatu ruchu. Specjalizuje się w pracy z kręgosłupem, barkami, biodrami i kolanami. Prowadzi zajęcia dla początkujących, zaawansowanych, indywidualne i terapeutyczne. Autorka artykułu „Joga na całe życie” portal Agaty Młynarskiej www.onaonaona.com,  „Co to jest joga?”  Zdrowo z natury. Założycielka warszawskiej Akademii Terapii Ruchem  Zacisze jogi.

Karolina Spychalska - Absolwentka warszawskiej AWF; fizjoterapeutka; absolwentka Studium Trenerów Grupowych przy SWPS w W-wie. Dyplomowany Instruktor (Introductory II) Jogi Iyengara nadany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, terapeuta manualny wg metody dr. Ackermanna, absolwentka kursu A,B,C oraz D terapia bólu pleców Metoda McKenzie, kursu dla Fizjoterapeutów i lekarzy "Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu". Instruktor Pilates Institute M. Kinga; Instruktor BM Joga; Instruktor fitness. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych .Instruktor Yin Yogi.

Anita Podkówka Brańska oraz tancerki jej zespołu - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz dwuletniego kursu choreograficznego organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Ukończyła także 5-letni kursu "Nowy system
edukacji dla nauczycieli tańca i liderów środowiska" organizowany przez Jacka Łumińskiego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu.
Jest choreografem wielu programów telewizyjnych (m.in. Wieczory Kabaretowe Dwójki – Kabaret pod Wyrwigroszem, Ciao Darwin, Droga do Gwiazd, Szymon Majewski Show), autorem opraw artystycznych Miss Polonia, Miss Świata (pobyt w Krakowie). Jako choreograf współpracuje także z teatrami słowa: Cogitatur w Katowicach, KTO w Krakowie, Teatrem Witkacego w Zakopanem. Ta ostatnia zaowocowała spektaklami „Dementia Praecox Zakopianiensis”, „Człapówki” (choreografia), „Barabasz” (ruch i medytacja).
Jjest założycielem Studia Tańca i Ruchu oraz Studia Jogi w Krakowie (jest dyplomowanym nauczycielem jogi B.K.S. Iyengara, ma wieloletnią własną praktykę, uczyła się m.in. w Międzynarodowym Instytucie Jogi B.K.S. Iyengara w Punie w Indiach).
Prowadziła Scenę Tańca Współczesnego, a wcześniej Grupę Tańca Współczesnego Anity Podkowy-Brańskiej.

Uwaga –nie ma możliwości zmiany posiłku na mięsny.  

Zapisy:
Karolina Spychalska 515188428 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wpłaty zaliczki w wysokości 400 zł/osobę, należy dokonać do 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji na konto PKOBP 31102010260000160200440362 lub bezpośrednio w Akademii Jogi

Całość opłaty należy dokonać w dniu przyjazdu  na spotkaniu organizacyjnym. W przypadku rezygnacji z wyjazdu do 01.01.2017 koszty zostaną zwrócone całkowicie, w przypadku rezygnacji do 15.01.2017, koszty zostaną zwrócone z  potrąceniem 200 zł kosztów operacyjnych, w przypadku rezygnacji po 16.01 koszt zaliczki staje się bezzwrotny – 400zł.

 

Płocka Akademia Jogi "CONCEPT"
ul.Małachowskiego 1
Płock 09-400

karolina@joga-plock.pl
515-188-428

Masz pytania? Napisz do nas
Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celach kontaktowych. Administratorem danych jest Płocka Akadamia Jogi.

Polityka prywatności
Wszystkie prawa zastrzeżone © Wczasy z Jogą 2017 | Realizacja: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.