WAKACJE Z JOGĄ I TAŃCEM NA MAZURACH

"Nawet jeśli pogoda nie dopisze z nami nie będziesz się nudzić!!!


MIEJSCE POBYTU: MRĄGOWO

TERMIN:

I -03.07.2010-10.07.2010 (7 DNI)
lub
II - 10.07.2010 - 17.07.2010 (7 dni)

Organizator: Płocka Akademia Jogi CONCEPT „HOTEL KLUB MAZURY”

CENA: 1050 PLN 700 PLN osoby niećwiczące*
CENA ZAWIERA WYŻYWIENIE WEGETARIAŃSKIE, NOCLEGI , I ĆWICZENIA

Mrągowo - położone jest pośród zieleni lasów i błękitu wód jezior Pojezierza Mrągowskiego. Piękne kamieniczki, parki posiadające swoją historię, aleje i kwieciste łąki okalające miasto, odbijają się w taflach kilku jezior, z których jeziora Juno, Czos oraz Czarne pojawiają się najczęściej we wspomnieniach turystów. Krajobraz miasta oraz okolicy wzbogacają wzgórza morenowe (Wzgórze Jaenicke, Góra Czterech Wiatrów, wzniesienia nad jeziorem Czarnym i w Polskiej Wsi) oraz bajkowe wąwozy (okolice jeziora Czarnego, Piecuda, Średniego, Głębokiego). Można tu odpocząć od monotonnej codzienności, wziąć udział w polowaniu, grzybobraniu, wędkowaniu a nawet wybrać się na przejażdżkę bryczką. Powiat Mrągowski to także doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku wodnego: żeglarzy, kajakarzy, ale także dla wielbicieli wczasów w siodle oraz rowerzystów.O atrakcyjności Ziemi Mrągowskiej świadczą także zabytki, reprezentujące różne style architektoniczne. Są tutaj piękne kamieniczki, stare kościoły i cmentarze, kapliczki przy leśnych ścieżkach, parki posiadające swoją historię. Spacerując uliczkami niewielkich mazurskich miejscowości można poczuć się tak, jakby cofnął się czas dzięki widokowi stylowych latarni ulicznych, kamiennych kwietników rozsianych wzdłuż chodników miast, kościołów sąsiadujących z cerkwiami i synagogami. Ziemia Mrągowska, jak zresztą całe Mazury, jest doskonałym miejscem na spotkanie z dziką przyrodą i dziewiczymi krajobrazami. Warto przyjechać do nas również ze względu na imprezy, o których głośno jest w całej Polsce. Mrągowski Festiwal Muzyki Country znany pod nazwą Piknik Country sprowadza do miasta nie tylko miłośników tej muzyki, lecz także a może przede wszystkim miłośników szalonej zabawy. Konkursy w ujeżdżaniu byka, wybory najpiękniejszych kobiet, taniec na głównym placu w mieście przy dźwiękach muzyki country to tylko niektóre atrakcje. Podczas Festiwalu Kultury Kresowej występują polonijne zespoły, organizowane są wystawy malarskie, fotograficzne, wieczory poetyckie... Mazurska Noc Kabaretowa przyciąga miłośników dobrego humoru. Na deskach mrągowskiego amfiteatru zobaczyć można najlepsze polskie kabarety oraz wykonawców muzyki rozrywkowej z całej Polski. Najważniejszymi rzekami okolic Powiatu Mrągowskiego - znane przede wszystkim ze swoich walorów krajobrazowych - są Krutynia i Dajna tworzące szlaki

HOTEL KLUB MAZURY Malowniczo usytuowany obiekt położony tuż nad brzegiem jez. Czarne w Mrągowie - mazurskiej stolicy muzyki Country to wspaniale miejsce do wypoczynku, szkoleń, rekreacji zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Do dyspozycji gości oddane jest 110 komfortowych, przestronnych pokoi w dwóch budynkach - "Pelikanie" i "Cyrance". Wokół hotelu rozpościera się blisko 8 hektarowy teren z 2 kortami tenisowymi i ścianką, boiskami do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, plażą, przystanią dla łodzi, wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz stokiem narciarskim. (www.hotelklubmazury.pl)

Plan dnia:
7:15-7:45 dodające energii powitanie słońca i relaks
8:00-8:20 herbata i owoc
8:30-10:00 grupa zaawansowana asany
10:05-11:05 grupa początkująca
11:30 - obiad
17:00-19:00 grupa ogólna (łączona ) łagodna sesja tematyczna m.in. skoliozy, dyskopatie, praktyka podczas menstruacji itp.+ pranayama -ćw. oddechowe
19.00 - kolacja

+ 60 min taniec współczesny w połączeniu z improwizacją teatralną (godzina w trakcie ustalania)

Wszystkich, którzy potrzebują zatrzymania się, odpoczynku od codziennej gonitwy zapraszamy na regenerujący wyjazd do uroczego zakątka Polski -MRĄGOWA.

Wczasie wolnym na terenie ośrodka można wypożyczyć rower wodny i kajaki , skożystać z kortu tenisowego ze ścianką lub z boiska do gier zespołowych. W słoneczne dni można wylegiwać się na plaży. A kiedy pogoda nie sprzyja w przytulnych zakamarkach hotelu można pograć w gry towarzyskie typu scrable .Na terenie ośrodka jest pokój komputerowy z dostępem do internetu i Plac zabaw dla dzieci.
W Mrągowie można pójść z dzieckiem do sali zabaw Fantazja, a 200 m od ośrodka dobrze się bawić całą rodziną w miasteczku westernowym Mrągoville lub w parku linowym. Podczas naszego wyjazdu w mieście odbywać się będą duże imprezy cykliczne:
- 2-4.07 Dni Mrągowa
- 10-11.07 Szeryfiada -przegląd piosenki country
- 12-17.07 xvi ogólnopolski spływ kajakowy 17.07-Mazurska noc kabaretowa

MIkołajki "Bezpiecznie nad wodą"-puchar Polski Delphia 3-4.07
          "Piknik Italo Polo Disco" 10-11.07
          "Otwarte mistrzostwa Polski w grillowaniu" 17-18.07
          "Lato z rodziną w gminie Mikołajki" 17-18.07

Osoby ćwiczące, które zarezerwują miejsce i wpłacą zaliczkę do 10 czerwca-dostaną 2 drewniane klocki do jogi w prezencie.

Dodatkowo można skorzystać z terapii manualnej:
terapia manualna wg. Ackermanna

Wskazania do badania i terapii według założeń metody Ackermanna. Decydując się na manualne badanie według założeń metody Ackermanna możemy sprawdzić czy w obrębie kręgosłupa nie pojawiły się jakieś zaburzenia funkcji. Badanie to, przeprowadzone jest pod kątem prawidłowości statyki kręgosłupa i miednicy (prawidłowego ustawienia przestrzennego kości kręgosłupa i miednicy). Bardzo często, podczas badania, mimo pozornego braku zmian i dolegliwości, okazuje się, że w statyce kręgosłupa lub miednicy, występują nieprawidłowości - nierzadko bolesne podczas palpacji. Ich usunięcie znacznie zmniejszy ryzyko wystąpienia dolegliwości w przyszłości. Odczuwanie nawet niewielkiego bólu w obrębie kręgosłupa, stawów, lub kończyn, podczas normalnej lub zwiększonej, codziennej aktywności ruchowej, świadczy o pewnym już zaawansowaniu zmian (podrażnienie lub niewielkie uszkodzenie struktur, będących źródłem bólu). Jest to wyraźny, choć często lekceważony, sygnał ze strony organizmu - "zajmij się mną"! Przyczyną dolegliwości mogą być odwracalne zaburzenia mechaniki - ich usunięcie zlikwiduje lub zmniejszy dolegliwości. Czasami przyczyną takich dolegliwości są nieodwracalne zmiany strukturalne. Nie ma wtedy możliwości ich usunięcia za pomocą proponowanych metod. Okazuje się jednak, że niejako "dookoła" nieodwracalnych zmian strukturalnych, występują także zmiany funkcjonalne. Ich usunięcie może zmniejszyć dolegliwości, a także przyczynić się do spowolnienia postępu nieodwracalnych zmian strukturalnych. Silny ból jest sygnałem o znacznym podrażnieniu, lub poważnym uszkodzeniu struktur generujących ból. W takiej sytuacji, postępowanie koncentruje się przede wszystkim na stworzeniu jak najlepszych warunków do ustąpienia podrażnienia, lub wygojenia uszkodzeń. Zdarza się, że silny, nagły ból, spowodowany jest zablokowaniem. Wtedy istnieje szansa, na bardzo szybkie ustąpienie dolegliwości, po przeprowadzonym zabiegu. Silny ból bywa źródłem zmian odruchowych w postaci dużego napięcia mięśni, które oddziałują na szkielet - np. skolioza reflektoryczna. Bez względu na to, czy ból pojawiał się stopniowo (najprawdopodobniej z powodu zaburzeń statyki i złych nawyków ruchowych), czy wystąpił nagle (najczęściej z powodu zbyt dużego obciążenia struktur - np. dźwignięcie) może pozostawiać swoje piętno w postaci zaburzeń statyki w obrębie kręgosłupa lub miednicy. Także w tych przypadkach, w których ból ustąpił samoistnie, warto poddać się ocenie statyki kręgosłupa i miednicy, w celu zmniejszenia ryzyka ponownego wystąpienia dolegliwości. Statystyki wykazują, że u Pacjentów, którzy w takich przypadkach nie korzystali z profesjonalnej pomocy (specjalistyczne metody fizjoterapeutyczne), ryzyko nawrotu dolegliwości sięga 90%. Z pozoru błahe przyczyny, mogą przynieść poważne skutki. Warto zapobiegawczo, regularnie, poddawać się kontrolom kręgosłupa. Zajęcia poprowadzą:

Karolina Spychalska - mgr rehabilitacji,terapeuta manualny wg metody dr.Ackermanna, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S.Iyengara,uczestniczka kursu nauczycielskiego u Konrada Kocota,prowadzi zajęcia jogi dla początkujących oraz zaawansowanych na swoich grupach prowadzi również osoby z ze schorzeniami kręgosłupa oraz kobiety w ciąży. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających.Współzałożycielka Płockiej Akademiii Jogi.

Marta Szymborska - zajmuje się tańcem oraz teatrem a także organizacją imprez; absolwentka studium animatorów kultury o specj. taniec,pedagogiki artystycznej o specj. teatr oraz kulturoznawstwa (UAM w Poznaniu); posiada dyplom reżysera, animatora Studium Praktyk Teatralnych przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie; w latach 2002-2005 tancerka musicalu "Chicago" w warszawskim Teatrze "Komedia"; od 2002 r. prowadzi w Centrum Kultury w Mrągowie Mrągowską Scenę Tańca Współczesnego; wyróżniona nagrodą Burmistrza oraz Rady Miasta Mrągowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz działalności w zakresie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych warsztatach tańca współczesnego oraz teatru pod okiem uznanych autorytetów. Jej największą pasją jest taniec współczesny oraz działania z pogranicza tańca i teatru.

Cena: do ustalenia na miejscu

Zaliczki w wysokości 400 złotych/os. należy wpłacać na konto:

PKOBP 31102010260000160200440362
z dopiskiem - JOGA MRĄGOWO
Prosimy również o potwierdzenie wpłaty mailem, wszelkie dolegliwości zdrowotne proszę również zgłosić w mailu.

INFORMACJE I ZAPISY:

Karolina Spychalska 515188428

 

 

Płocka Akademia Jogi "CONCEPT"
ul.Małachowskiego 1
Płock 09-400

karolina@joga-plock.pl
515-188-428

Masz pytania? Napisz do nas
Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celach kontaktowych. Administratorem danych jest Płocka Akadamia Jogi.

Polityka prywatności
Wszystkie prawa zastrzeżone © Wczasy z Jogą 2017 | Realizacja: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.