Tym razem mam propozycję spędzenia nocy sylwestrowej inaczej niż zwykle;-)

Dla tych , którzy mają dosyć wytwornych balów , siedzenie przy stole czy przed telewizją …Dla tych , którzy nie boją się wyzwań …
Orientacyjny program :
20:50 – liceum Małachowskiego (stroje do ćwiczeń)
21:00-23:00 –zumba
23:00-23:50 poczęstunek wegetariański w formie bufetu
0:00 –Życzenia  i palenie Klesi
0:30-01:30-Cykl 108 powitań słońca
01:30-01:45 relaks
01:45-02:15 pranayama i medytacja

Jako , że sylwester kojarzy nam się z tańcem , to i u nas tańca nie zabraknie!!!

ZUMBA-to zainspirowane rytmami latynoskimi niesamowite połączenie tańca i fitness. ZUMBA jest łatwa dla wszystkich. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę super imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Zumba jest znakomita dla umysłu, duszy i ciała. Na tych zajęciach wypocicie się, spalicie mnóstwo kalorii, poprawicie koordynację ruchową, nabierzecie pewności siebie i wyzwolicie endorfiny – hormony szczęścia. Polecana dla wszystkich.

Poczęstunek wegetariański zrobiony przez zaprzyjaźnioną Płocką firmę oferującą catering dietetyczny.

Klesie(Kleshas)-Uciążliwości (przeszkody) w praktyce jogina , które „zatruwają „ umysł i utrudniają drogę do samadhi –(oświecenie) . Do przeszkód tych należą : kama-namiętność, lobha – chciwość, krodha – gniew, moha – zaślepienie, mada – próżność i pycha, i matsarja – nienawiść. Wszystkie one przynależą do codziennego, normalnego stanu świadomości, są jakby jego manifestacją, lecz zawsze są w nich obecne klesie towarzyszące świadomości.

Właśnie ze względu na klesie człowiek tak bardzo zabiega o wszelkie życiowe sprawy. Wszystkie nasze działania dokonują się właśnie za ich sprawą. Nasza karma (działanie) ma swoje korzenie w klesiach.

Podczas rytuału palenia Klesi  , można symbolicznie spalić te z przeszkód , których nie chcemy zabierać ze sobą do Nowego Roku. Można również spalić „przeszkody , które nie koniecznie przeszkadzają w praktyce jogi , ale czujemy ,że nas ograniczają, nasze szczęście , czy nasz rozwój….
108 Powitań Słońca -108 – liczba, która w Indiach i na Dalekim Wschodzie symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną.
Liczba ta w matematyce indyjskiej wskazywana jest jako doskonała, gdyż stanowi iloczyn trzech pierwszych liczb naturalnych podniesionych każda do potęgi własnej.

Będziemy praktykować 108 powitań słońca i savasane (relaks). Zapraszamy osoby praktykujące jogę i każdego kogo temat interesuje.

Powitanie słońca

Sanskryckie słowo surya oznacza słońce. Natomiast namaskar, w języku hindi, jest odpowiednikiem dla namaste i oznacza powitanie, pozdrowienie, sławienie. W tradycji Indii słońce symbolizuje światło duchowe, stan nadświadomosci, Atmana czyli duszę rozumianą jako jaźń.

Powitanie Słońca stanowi sekwencję dwunastu ćwiczeń połączonych w jeden ciągły ruch, w której poszczególnym pozycjom ciała towarzyszą zsynchronizowane z nimi fazy oddechu.

Mówi się, że cykl powitania słońca łączy w sobie korzyści z całej praktyki jogi. Rozwija siłę, wytrzymałość, elastyczność. Usprawnia układ krążenia i oddychania. Może być doskonałym narzędziem do medytacji w ruchu i do wewnętrznej przemiany.

Liczba 108, na Wschodzie ma duże znaczenie, gdyż symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną. Nieistotne czy ukończysz cały cykl -przyjdź podzielić się wielką energią, która wyzwoli się podczas ćwiczeń!!!  Każdy może dodatkowo pomyśleć o jakiejś intencji , w której chciałby ćwiczyć –w końcu chodzi o magiczną liczbę;-)
Na koniec łagodna pranayama -ćwiczenia oddechowe (ujjaii, bhamari,),-medytacja z dżwiękiem Aum - Udgeeta pranayama ).

Minimalna ilość osób 15 max 25.
Cena: osoby z zewnątrz (180 zł), członkowie akademii 160 zł
(pary 310 zł).

Zapisy i zaliczki do 15.listopada.


 

Płocka Akademia Jogi "CONCEPT"
ul.Małachowskiego 1
Płock 09-400

karolina@joga-plock.pl
515-188-428

Masz pytania? Napisz do nas
Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celach kontaktowych. Administratorem danych jest Płocka Akadamia Jogi.

Polityka prywatności
Wszystkie prawa zastrzeżone © Wczasy z Jogą 2017 | Realizacja: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.