kurs joga dzieci

TO JUŻ 5 EDYCJA

Płocka Akademia Jogi zaprasza na kurs jogi dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych.

Szkolenie skierowane jest do:

- nauczycieli, opiekunów rodziców, którzy chcą wzbogacić swoje zajęcia o pracę z ciałem w oparciu o jogę,

- edukacyjnych poszukiwaczy kreatywnych zajęć ruchowych,

- tych, dla których zwykły wf to z mało.

- dla nauczycieli jogi , którzy chcą zacząć pracować z dziećmi .

Aby przekazać dzieciom jogę, należy jej najpierw doświadczyć na sobie, dlatego też chcemy Ci zaproponować kompletny kurs jogi z metodyką nauczania asan dla dzieci oraz elementami uważności .

Podczas kursu:

! dowiesz się czym jest joga,

! nauczysz się podstawowych asan i poznasz ich metodykę, ! poznasz metody relaksacji oddechem ( pranayama), ! dowiesz się jak praktykować jogę z dziećmi, ! poznasz gry i zabawy wprowadzające dzieci do świata jogi, ! uzyskasz wskazówki metodyczne dla różnych poziomów wiekowych, ! otrzymasz podstawowe wskazówki jak pracować z wybranymi wadami postawy ! otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

! poznasz ćwiczenia/zabawy w uważność z dziećmi Joga dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia, nauka asan czyli pozycji jogi. Dzięki praktyce jogi dziecko w naturalny sposób uczy się cierpliwości poprzez trwanie w pozycji, wprowadzane jest w świat wartości moralnych takich jak prawda, szacunek do siebie, innych oraz do życia. Ćwiczenia są znakomitym sposobem na poprawienie koordynacji ruchowej oraz koncentracji dziecka. Joga w doskonały sposób kształtuje umiejętność zachowania skupienia podczas wykonywania zadań, dodaje energii życiowej, wzmacnia odporność, podczas zajęć dzieci uczą się sposobów odprężania ciała po długotrwałym bezruchu. Nauka prawidłowego oddychania oraz relaksacja w końcowym etapie rozluźnia dziecko. Wpływa nie tylko na ciało, lecz również na psychikę dziecka, pozwalając mu zdobywać samoświadomość ciała i stanów psychicznych (to z kolei pozwala budować poczucie własnej wartości). Zajęcia jogi, prowadzone w formie zabawy zaspakajają naturalną potrzebę ruchu u dzieci.

W praktyce jogi występuje 8 grup asan, każda z grup ma konkretny wpływ na ćwiczącego:

1. Asany stojące - uczą równowagi i prawidłowej postawy, wzmacniają mięśnie nóg i stawy, budują wytrzymałość.

2. Asany siedzące- wzmacniają mięśnie kręgosłupa, dają swobodę ruchów w pachwinach biodrach, kolanach, kostkach i stopach.

3. Asany ze skłonem w przód - wzmacniają system nerwowo - mięśniowy, uspokajają umysł.

4. Asany ze skrętem - rozciągają, wzmacniają kręgosłup, biodra i nogi; usprawniają pracę narządów wewnętrznych ( wątroby, nerek, jelit i

trzustki)

5. Asany odwrócone - uspokajają organizm, wyciszają umysł, łagodzą napięcie nerwowe.

6. Asany na mięśnie brzucha - wzmacniają mięśnie brzucha.

7. Asany z wygięciem do tyłu - otwierają klatkę piersiową, rozciągają przód ciała, dodają energii.

8. Asany regeneracyjne.

 

Warsztaty będą obejmowały cykl 4 spotkań, każde po 7 godzin.

Certyfikat będą mogły dostać osoby , które były na wszystkich spotkaniach .

(w razie nieobecności , można 1 spotkanie "odrobić " z kolejnym kursem lub nagrać film i napisać scenariusz z zajęć na , których się nie było).

 

Terminy spotkań: marzec 2023

  • 13 maja - start
  • 14 maja
  • 3 czerwca
  • 4 czerwca

w soboty spotykamy się w godzinach 12:00-19:00 , w niedziele 09:30-16:30 *Koszt 1650 zł - przy płatności w 2 ratach zaliczka 650 zł) -reszta płatna na 1 zjeździe (2 raty)

* przy płatności w 4 ratach (na każdym zjeździe 440 zł - zaliczka 440 zł płatna przy zapisie i potem 3 x 440 zł -łącznie 1760 zł Proszę o wpłatę zaliczki po potwierdzeniu dostępności miejsc Concept Karolina Spychalska mbank

06 1140 2004 0000 3002 4570 7075

lub karolina spychalska

pkobp

31102010260000160200440362

Zgłoszenia grupowe od 6 osób (rabat indywidualnie ustalany) Minimalna ilość uczestników 15, maksymalna 22.

 

Prowadzące:

*Karolina Spychalska

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara Intermediate Junior III, uczestniczka kursu nauczycielskiego u Konrada Kocota w latach 2005-2008, prowadzi zajęcia jogi dla początkujących oraz zaawansowanych na swoich grupach prowadzi również osoby z ze schorzeniami kręgosłupa oraz kobiety w ciąży. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających. Współzałożycielka Płockiej Akademii Jogi. W latach 2018-2019 członek zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

mgr rehabilitacji, terapeuta manualny wg metody dr. Ackermanna, absolwentka kursu A,B,C I D terapia bólu pleców Metoda McKenzie, absolwentka kursu "Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Scherborn", I stopień integracji sensorycznej , kursu dla Fizjoterapeutów i lekarzy "Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu" oraz kompleksowa terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha, oraz wielu innych kursów klinicznych. KTerapeuta Kinetic Control . Instruktor Pilates Institute M. Kinga; Instruktor BM Joga; Instruktor fitness.

*Joanna Pankowska

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku, pasjonatka i nauczycielka jogi. Autorka innowacji pedagogicznej „ Z jogą wszystko jest łatwiejsze” wprowadzającej godzinę jogi tygodniowo od klasy pierwszej szkoły podstawowej, a także eksperymentu pedagogicznego „ Z jogą w świat” mającego na celu zbadanie wpływu jogi na różne aspekty rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Od 16 lat praktykuje jogę w Płockiej Akademii Jogi pod czujnym okiem Karoliny Spychalskiej. W 2017 roku ukończyła 2 letnie szkolenie nauczycielskie w Open Mind Yoga Classic School. Systematycznie uczestniczy w warsztatach, szkoleniach, konwencjach doskonalących u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych.

Absolwentkai kursu "Uważność w edukacji " Kosmo i Kajo . , od 2022 również trenerka uważność w edukacji 😉 wg. tego programu , oraz absolwentka kursu " Teoria poliwagalna w praktyce z dorosłymi i dziećmi".

 

Zapisy:

@Karolina Spychalska

515 188 428 lub messenger

@Joanna Pankowska

695570269 lub messenger

 

Miejsce zajęć: 

piękna i zaprzyjaźniona szkoła jogi w Łodzi @Centum Yogi
ul. Orla 13 Łódź

Płocka Akademia Jogi "CONCEPT"
ul.Małachowskiego 1
Płock 09-400

karolina@joga-plock.pl
515-188-428

Masz pytania? Napisz do nas
Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celach kontaktowych. Administratorem danych jest Płocka Akadamia Jogi.

Polityka prywatności
Wszystkie prawa zastrzeżone © Wczasy z Jogą 2017 | Realizacja: Hedea.pl