Termin: 28.04 -03.05 2023

Organizator: Concept Płocka Akademia Jogi

Miejsce: Ośrodek „Iskra” w Piwnicznej Zdrój CENA 1850 /os*.

Oferujemy państwu pokoje 2 i 3-osobowe, pokoje rodzinne dla 4-6 osób , a także apartamenty. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, TV i balkon. WI-FI jest w holu recepcyjnym. W budynku tym znajduje się również świetlica z kącikiem zabaw dla dzieci, salka lekcyjna, sauna, a dla lubiących aktywny wypoczynek: mini siłownia, tenis stołowy, bilard oraz piłkarzyki.

Goście mogą również korzystać z basenu zewnętrznego czynnego w sezonie letnim (w majówkę –basen może być chłodny , ale już czynny 😉 , siłowni zewnętrznej, szachów ogrodowych, boiska oraz tężni .

72569471 3112188738796174 5140423757017382912 n

Nasz ośrodek jest pięknie usytuowany pośród lasu, z widokiem na górskie zbocza, jest więc świetną bazą wypadową dla lubiących górskie wycieczki turystów - tuż obok biegną liczne szlaki turystyczne.

Piwniczna Zdrój to miasto uzdrowiskowe Beskidu Sądeckiego. Zachodnią granicę stanowi rzeka Dunajec, której odcinek pomiędzy Sromowcami Wyżnymi a Szczawnicą uznawany jest za najbardziej malowniczy przełom w Polsce, a także w Europie. Na tej trasie odbywają się od maja do września spływy.

Centralną rzeką Beskidu Sądeckiego jest Poprad, mający swój początek na terenie Słowacji. Również tą rzeką organizowany jest spływ łodziami na odcinku Piwniczna - Rytro.

Piwniczna Zdrój ma już ponad 650 lat.

Miasto założył Kazimierz Wielki w 1348 roku, a układ urbanistyczny z czworobocznym rynkiem i wychodzącymi z jego narożników ulicami zachował się niezmieniony do dzisiaj. Na środku rynku stoi zabytkowa studnia z XVII wieku.

Od lat 80-tych XIX wieku, kiedy to odkryto właściwości lecznicze wód mineralnych, rozpoczyna się rozwój uzdrowiska. Kierowani są tu pacjenci ze schorzeniami układu oddechowego i układu trawienia.

 

piwniczna iskra

 

CENA:

osoby niećwiczące 1650zł

Pokój jednoosobowy 2150 zł

dziecko 3-10 lat 1230 zł

dzieci do 3 roku życia śpiące z rodzicami- gratis

DODATKOWO PŁATNE

Tylko sauna (ruska bania) - 80 zł/h

Tylko gorąca beczka - 150 zł/h

Sauny (ruska bania i gorąca beczka):

1 godz. - 200 zł

2 godz. - 350 zł

3 godz. - 450 zł

4 godz. i więcej - 550 zł

Sauny zewnętrzne przez jedno popołudnie (od 17.00 do 24.00) są wliczone w cenę!

 

piwniczna pokj

 

Orientacyjny program dnia:

• 7:50-8:00 napój imbirowy

• 8:00-8;40 ćwiczenia oddechowe/relaksacja, medytacja • 8:40 herbata, kawa, śniadanie • 9:00 10:30 joga średniozaawansowana • 10:30-12:00 joga początkująca • 12:00 obiad •czas wolny , spływy kajakami , wędrówki górskie ,wypoczynek przy tężni czy nad basenem • 18:00 kolacja •19:30-20:30 yin yoga, medytacje , joga nidra , joga terapeutyczna, tematyczna

OSOBY PRAKTYKUJĄCE WCZEŚNIEJ MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ W DOWOLNEJ ILOŚCI ZAJĘĆ *Joga wg. Iyengara- usprawnia ciało, wycisza umysł, przynosi ulgę w bólach pleców, poprawia sylwetkę... O korzyściach płynących z praktyki jogi można pisać długo-najlepiej je poczuć "na własnej skórze". -Osoby początkujące nauczą się od podstaw jak pracować ze swoim ciałem i oddechem w asanach (pozycjach jogi) . Osoby już ćwiczące będą miały okazję do doskonalenia.

*Yin yoga - narodziła się w latach 70 tych XX wieku w Stanach zjednoczonych . Twórcą metody jest Paulie Zink nauczyciel jogi i mistrz sztuk walki . Pierwotnie była nazwana taoistyczną jogą gdyż inspiracje czerpał ze starożytnej medycyny chińskiej (tao yin) i Kung Fu.Yin yoga ma na celu zwiększenie zakresu ruchu w stawach. W odróżnieniu od Yang yogi –mięśniowej np. Astanga yoga, vinyasa czy iyengar yoga w praktyce yin yogi staramy się zminimalizować pracę mięśni , żeby dotrzeć do tkanki łącznej –głównie powięzi.

 

piwniczn 1

 

CO WARTO ZOBACZYĆ

________________________________________

WYPOCZYWAJĄC W BESKIDZIE SĄDECKIM WARTO RÓWNIEŻ ZWIEDZIĆ:

STARY SĄCZ: niewielkie miasto w całości stanowiące zabytek architektury miejskiej, które było własnością błogosławionej Kingi, żony Bolesława Wstydliwego NOWY SĄCZ: dawne miasto wojewódzkie z licznymi zabytkami m.in. zespołem staromiejskim rynku (drugi pod względem wielkości rynek w Polsce, zaraz po krakowskim) oraz parkiem etnograficznym. Skansen przedstawia wieś sądecką z XIX wieku.

KRYNICA: jedno z największych i najsłynniejszych uzdrowisk górskich w Polsce. Położone u stóp Góry Parkowej, które już w 1807 roku uznane zostało za kurort.

KAMIANNA: wieś słynąca z pszczelarstwa. W Domu Pszczelarza znajduje się m.in. muzeum pszczelarstwa, gabinet leczenia produktami pszczelimi tzw.

apiterapia i sklep pszczelarski.

DOLINA POPRADU

Turystom zmotoryzowanym polecamy wycieczki Doliną Popradu (Muszyna, Rytro), czy też poprzez przejście graniczne Piwniczna - Mniszek nad Popradem, wyjazdy na Słowację.

Jeśli zbierze się grupa osób chętnych na spływ , to można zorganizować.

• spływ łodziami Doliną Popradu

• spływ pontonami Doliną Popradu:

• spływ kajakiem

 

piwniczna

 

KADRA:

Karolina Spychalska - mgr rehabilitacji, terapeuta manualny wg metody dr. Ackermanna, absolwentka kursu A,B,C I D terapia bólu pleców Metoda McKenzie, kursu dla Fizjoterapeutów i lekarzy "Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu" oraz kompleksowa terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha. Instruktor Pilates Institute M. Kinga; Instruktor BM Joga; Instruktor fitness.

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara Intermediate Junior III, uczestniczka kursu nauczycielskiego u Konrada Kocota, prowadzi zajęcia jogi dla początkujących oraz zaawansowanych na swoich grupach prowadzi również osoby z ze schorzeniami kręgosłupa oraz kobiety w ciąży. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających.dla nauczycieli jogi oraz kursach klinicznych m.in". Kompleksowa terapia barku" , "Kompleksowa terapia kolana", ``Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu skokowego i stopy`, „terapia stawu biodrowege, terapeuta w metodzie "The movement solution", Instruktor Yin Yogi , instruktor oddychania wg. Metody Butejki , w trakcie rocznego kursu terapii manualnej w koncepcji Maitland, Współzałożycielka Płockiej Akademii Jogi.

Katarzyna Złotkowska

Od 1995 roku prowadzę zajęcia, na których w sposób szczególny zwracam uwagę na dobro i zdrowie podopiecznych. Nie ma oddzielnej drogi ciała i umysłu. Jedynie ich zjednoczenie, przynosi owoc w postaci zdrowia i szczęścia. Kiedy lata temu trafiłam na pierwsze zajęcia jogi, nie czułam radości i uniesień, o których większość mówi. Była to raczej czysta praca fizyczna. Teraz wiem, że jogiczna droga to osiem etapów, od przyziemności do wewnętrznej harmonii.

To jest moja niekończąca się opowieść

Nauczycielka jogi metody BKS Iyengara stopnia level III. Instruktorka Yin jogi i jogi twarzy. Trenerka mięśni dna miednicy. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Założycielka warszawskiej szkoły jogi ATR Zacisze Jogi, kanału YT „Złotkowska joga” oraz platformy online jogago.pl. Prowadząca program TV „Wstajemy razem”. Ekspertka Pytania na Śniadanie – joga i formy relaksacji. Autorka programów „Joga w kobiecym gronie” oraz „ Joga w męskim gronie”, organizatorka warsztatów rozwojowych dla kobiet. Instruktor fitness, Pilates, pływania, lekkiej atletyki, narciarstwa, poduszek sensomotorycznych, piłek redondo i dużych, zdrowego kręgosłupa,

 

piwniczna 2

 

Informacje i zapisy:

Karolina Spychalska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 515188428

Wpłaty zaliczki w wysokości 600/osobę dorosłą, 400 dziecko do 10 lat, należy dokonać do 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji na konto

Wpłaty zadatków proszę kierować na konto: PHU ARGA Skalmierzyce nr 82 2030 0045 1110 0000 0099 3170

Jeżeli Twój pobyt jest pobytem służbowym prosimy o podanie numeru NIP zaraz po złożeniu rezerwacji. W przeciwnym wypadku wystawiamy paragon, do którego zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie będzie można wystawić faktury Vat. Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - wyślij dane do faktury za pobyt.

Płocka Akademia Jogi "CONCEPT"
ul.Małachowskiego 1
Płock 09-400

karolina@joga-plock.pl
515-188-428

Masz pytania? Napisz do nas
Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celach kontaktowych. Administratorem danych jest Płocka Akadamia Jogi.

Polityka prywatności
Wszystkie prawa zastrzeżone © Wczasy z Jogą 2017 | Realizacja: Hedea.pl